Sukces Spółdzielni Socjalnej Nowe Horyzonty z Piły i Gminy Wyrzysk.

Współpraca z naszym wieloletnim partnerem Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wyrzysku zaowocowała niezwykłym projektem. Po roku przygotowań i udoskonalania koncepcji na usługę pilotażowego wdrożenia przez przedsiębiorstwo społeczne modelu wiązki usług społecznych w zakresie modelu OPIEKA+ złożyliśmy z pozytywnym skutkiem ofertę. Dzięki temu przez rok wspierać będziemy 75 seniorów i osoby niepełnosprawne z gminy Wyrzysk zatrudniając przez Spółdzielnię pracowników z tejże gminy. Sukces ma zwykle wielu ojców i tym razem nie było inaczej. Współpraca gminy Wyrzysk i gminy Piła, ktore podpisały list intencyjny o współpracy, MGOPS Wyrzysk, który przyjął propozycję wdrożenia wśród swoich beneficjentów innowacyjnej usługi i samej Spółdzielni Socjalnej Nowe Horyzonty, która podjęła się realizacji nowej usługi społecznej zaskutkowała czymś wyjątkowym. Pomagamy osobom starszym, które w dobie pandemii potrzebują pomocy bardziej niż kiedykolwiek.
Dzięki staraniom Pani Dyrektor Hanny Łapacz i personelu MGOPS z dumą realizujemy nowatorską ofertę opieki wzbogaconej m.in. o monitoring stanu zdrowia podopiecznych. Ofertę realizujemy w ramach działań ENERGIA SPOŁECZNA, które nadzoruje Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych z Poznania.
Podziękowania dla sprzyjającej nam Pani Burmistrz Wyrzyska Bogusławie Jagodzińskiej oraz Panu Prezydentowi Piły Piotrowi Głowskiemu, którzy skierowali personel z poszczególnych magistratów do pomocy przy zadaniu i umożliwili podpisanie listu o współpracy.
Na zdjęciu od lewej: przedstawicielka Spółdzielni Socjalnej Nowe Horyzonty, opiekun medyczny i koordynator działań z MGOPS Wyrzysk.
BO RAZEM TWORZYMY COŚ WIELKIEGO!